top of page

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін



Impact Business 2024 Demo Day

Всеукраїнську національну програму Impact Business Accelerator 2024 успішно завершили 40 інноваторів, які зробили соціальний вплив невід’ємною частиною своєї стратегії, а три компанії отримали фінансові гранти на розвиток. 


На початку грудня у Києві відбувся Демо День акселераційної програми Impact Business Accelerator 2024, створеної для активних українських підприємців, які прагнуть не лише масштабувати свій бізнес, а й стати рушієм відновлення України, творячи довготривалий соціальний вплив.


Це вже другий випуск програми, яку вперше було представлено у Давосі в межах тижня Всесвітнього економічного форуму у 2023 році. Цього року програма була розширена і реалізована спільними зусиллями громадських організацій, держави та міжнародних партнерів. Заявки на участь у програмі подали 440 компаній і стартапів. Після ретельного відбору та навчання до фіналу дійшли 40 найперспективніших бізнесів з 15 регіонів України. Вони представили потенційним інвесторам свої розробки, ідеї розвитку, масштабування, створення та розширення соціального впливу.


Авторитетне журі, серед яких: Ніна Левчук, співзасновниця Impact Force, Анна Гулевська-Черниш, співзасновниця SILab Ukraine, Анастасія Дєєва, виконавча директорка Tokarev Foundation, Андрій Ремізов, Директор ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» та Марія Шмельова, Impact Investment Lead The Possible Alliance, виділило серед майбутніх творців змін три компанії. Інклюзивна кав’ярня «Sunny coffee» та компанія AG&K отримали гранти по 15 000 євро, а студія руху «Ментор» – 7000 євро. Ці гранти, надані Українським соціальним венчурним фондом і Tokarev Foundation, будуть спрямовані компаніями на подальший розвиток та розширення соціального впливу.


Крім того, кілька компаній отримали унікальну можливість скористатися додатковими менторськими годинами від Deloitte та Tokarev Foundation - безцінну допомогу для вдосконалення своїх бізнес-стратегій.


«З-поміж 440 компаній до фіналу дійшли лише 40, кожна з яких – це вже історія успіху. Адже усі бізнеси-фіналісти доклали надзвичайних зусиль, щоб не лише розробити стратегії соціального впливу, а й підготувати звіти про фінансову діяльність, прогнози Cash Flow та чіткі плани розвитку. Вони довели, що український бізнес може бути стратегічно продуманим, прозорим і водночас соціально орієнтованим», – підкреслила Анна Гулевська-Черниш, співзасновниця SILab Ukraine.
«Я вражена рівнем проєктів, які були представлені на Демо Дні, та й загалом прогресом усіх учасників нашої програми. До прикладу AG&K, які перемогли, раніше брали участь в іншій нашій програмі “Інноватори Енергоефективності” – і вони дуже виросли за ці пів року. Всі учасники справжні лідери, які готові ставати творцями змін. І саме вони визначатимуть майбутнє українського бізнесу, роблячи його все більш впливовим», – зазначила співзасновниця Impact Force Ніна Левчук.

На заході свої проєкти презентували компанії, що працюють у різних сферах: від закладів харчування, спортивних центрів і інноваційних рішень для освіти до компаній, які займаються інженерно-будівельними технологіями, освітлювальним обладнанням та зеленою енергетикою тощо. Кожна презентація містила розділ, в якому компанії розповідали, які соціальні проблеми вони прагнуть вирішити і яким чином збираються створювати довготривалий соціальний вплив.

«Підтримка таких ініціатив – це інвестиція в майбутнє України. Переможці програми – це приклад того, що український бізнес може бути одночасно інноваційним, соціальним та конкурентоспроможним», – додав Андрій Ремізов, директор ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту».
«За оцінками Impact Europe, ринок імпакт-інвестицій в ЄС сьогодні оцінюється в 190 мільярдів євро. І ті, компанії, які приймають участь у цьогорічному бізнес-акселераторі, демонструють, що Україна не лише рухається в загальноєвропейському тренді, а й створює інновації і рішення, які можуть стати кращими практиками як для ЄС, так і для всього світу. Ми раді підтримати цьогорічну програму Impact Force і неймовірні українські бізнеси, які не лише демонструють власну стійкість в умовах війни, а й створюють соціальні інновації для кращого майбутнього своїх громад», - зазначає Анастасія Дєєва, виконавча директорка Tokarev Foundation.

Демо Дню передувала насичена чотиримісячна програма із широким спектром навчальних модулів, ексклюзивних лекцій та воркшопів, а також індивідуальні консультації та менторська підтримка. 36 менторів та міжнародних експертів провели 280 консультацій з учасниками програми і допомогли їм не тільки інтегрувати соціальний вплив у стратегію розвитку, посиливши імпакт-складову бізнесу, а й покращити фінансові показники та вивести підприємства на новий рівень.


«Ця програма дала потужний поштовх для розвитку нашої інклюзивної кав’ярні. Завдяки гранту ми зможемо придбати нове обладнання, відкрити додаткову локацію та створити ще більше можливостей для соціально-побутової адаптації людей з особливими потребами. Ми прагнемо зробити "Sunny coffee" національною мережею, яка доведе, що бізнес може бути не тільки прибутковим, але й соціальним. Участь в Impact Business Accelerator була для нас незабутнім досвідом. Ми отримали не тільки фінансову підтримку, але й цінні знання та навички, які допоможуть нам розвивати наш бізнес», – підкреслила Людмила Наумець, керівник інклюзивної кав’ярні “Sunny Coffee”.

***

Impact Business Accelerator ініційований та реалізується громадською організацією Impact Force в партнерстві з SiLab Ukraine за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту і національного проєкту Дія.Бізнес, Міністерства іноземних справ Латвії, платформи соціальних інновацій New Door.


Comments


bottom of page